Discord - jak se přihlásit?

14.05.2022

Jak už asi víte, vše běží v prostředí aplikace Discord. O tom co obsahují předplatná se dozvíte v sekci základů o Discordu tady

A teď se vrhneme na to jak si koupit předplatné, případně jak ho zrušit nebo změnit či upgradovat. Je to jednoduché:

Jak to tedy vypadá:

Ve chvíli, kdy si na webu vyberete předplatné, například "Hlídač investic", budete přesměrováni na stránku s platbami a správou členství.

Na této stránce máte možnost si vybrat ze všech předplatných. My jsme si vybrali "Hlídač investic". Na této stránce tedy už stačí jen zvolit tlačítko "Vybrat předplatné" u daného předplatného, pak ještě jednou potvrdit platbu "Pay with card" a budete přesměrování na platební stránku zprostředkovatele "Stripe.com".

Popis toho, co je ve členstvích a obsahem skupin a kanálů je tady.

Platba skrze aplikaci STRIPE:

Tady je to taky jednoduché - stačí zadat potřebné údaje - jméno a příjmení a údaje karty.

Pak už uvidíte potvrzení platby, pokud je vše v pořádku. Také vám dorazí email s přehledem platby a odkazy na správu předplatného - což je mimochodem stejná stránka jako ke správě a nákupu členství.

To je vše :-)

Správa členství:

Opět to je velice jednoduché - stačí jen jít na stránku se správou členství, tedy sem. Musíte být samozřejmě přihlášeni pod svým Discord účtem.

Pak už můžete předplatné zrušit, zlepšit, nebo si vybrat nové.

To co bohužel zatím technicky nejde, je vrácení peněz za již zaplacené předplatné - dejte případně vědět na info@hlidacinvestic.cz a nějak to vyřešíme. A i když budete chtít odejít, budeme rádi vědět proč, ať aplikace můžeme případně zlepšit :-)

Nastavení Discordu

Discord je komunikační aplikace jednoduchá, ale obsáhlá. Pokud vás zajímá o Discordu více, mrkněte sem. Až se dostanete na Discord, uvidíte po levé straně seznam kanálů dle toho, jaké máte předplatné. Tam je orientace snadná. O sekcích daných skupinách se více dozvíte zde.

To co je ve výchozím stavu vypnuté, jsou notifikace a ty se vám budou hodit. Vypnuté jsou proto, aby si každý uživatel mohl zapnout to, co ho zajímá a nebyl zavalen zbytečnými notifikacemi hned od začátku. Pro zapnutí je třeba v nastavení daného kanálu kliknout na ikonku oznámení / nastavení upozornění a zvolit "Všechny zprávy". Samozřejmě jen u kanálů, které vás zajímají.

Další věc, kterou já osobně vypínám, jsou náhledy u odkazů - ve výchozím stavu opět zapnutá. Zabírají z mého pohledu moc místa a při čtení oznámení z kanálů výprodejů nebo trendů snižují přehlednost zpráv. Jejich vypnutí je v sekci uživatelská nastavení / text a obrázky / náhledy vložení a odkazů (viz obrázek).


Zatím to bude k Discordu vše. Děkujeme a těšíme se na nové členy :-)

Pokud se Ti článek líbil, můžeš nové poznatky zkusit rovnou s hlídači, stačí si jen vybrat předplatné.